Bowling jest dziś jedną z najatrakcyjniejszych gier towarzyskich i sportowych. Fakt ten jest oczywisty dla niemal każdego, kto choć raz próbował rzucać bowlingową kulą. Dzieje się tak gdyż, aby, grać w bowling nie potrzeba żadnych wybitnych uzdolnień, czy warunków fizycznych, a zasady gry są dziecinnie proste. Można nie martwić się o prowadzenie punktacji by wyłonić zwycięzcę rywalizacji, bo zrobi to za nas automat. Nam pozostaje jedynie wybrać kulę i rzucając nią przewrócić więcej kręgli niż przeciwnik. Wszystko oczywiście w atmosferze zdrowej rywalizacji, dobrej zabawy i integracji.

A oto kilka podstawowych informacji, które mogą się przydać na początku przygody z bowlingiem:

Bowling jest to najpopularniejsza odmiana gry w kręgle. W odmianie tej występuje dziesięć pinów ustawionych w trójkąt. Gracz ma za zadanie strącić je w jak najmniejszej liczbie rzutów. Aby strącić je wszystkie w pierwszym rzucie należy uderzyć kulą między pierwszy a trzeci pin (kręgiel) – w przypadku graczy praworęcznych. Między pierwszy a drugi pin dla osób leworęcznych. Gra składa się z dziesięciu rund (tzw. ramek, ang. frame) dla każdego gracza. Na początku każdej rundy piny są ponownie ustawiane. W każdej rundzie gracz ma dwa rzuty. Runda kończy się gdy zawodnik strąci wszystkie piny, bądź skończą mu się rzuty. Za każdy strącony pin gracz dostaje 1 punkt. Wyjątki:

  • "strike" – następuje gdy zawodnik strąci wszystkie 10 pinów w jednym rzucie (pierwszym z rundy). Piny z następnych dwóch rzutów będą liczone podwójnie. Przykład: zawodnik w pierwszej rundzie zdobył strike, w drugiej rzucił 3 w pierwszym i 6 w drugim rzucie, ma zatem 10 + 2*(3 + 6) = 28 punktów (łącznie 19 strąconych pinów),
  • "spare" – następuje gdy zawodnik strąci wszystkie 10 pinów w jednej rundzie. Piny z następnego rzutu będą liczone podwójnie. Przykład: zawodnik w pierwszej rundzie zdobył spare (np. 6 + 4), w pierwszym rzucie drugiej rundy strącił 3 piny, w drugim 6; Zdobywa zatem (6 + 4) + (2 * 3 + 6) = 22 punkty (łącznie 19 strąconych kręgli).

Uwaga: jeśli zawodnik zrobi strike (spare) w ostatniej rundzie, to ma dodatkowe dwa (jeden) rzuty w celu określenia wartości tego strike (spare). Punkty z dodatkowych rzutów są naliczane raz.

 

Ceny dotyczą użytkowania jednego toru przez godzinę.

Na jednym torze może grać maksymalnie 10-ciu graczy.

od wtorku do czwartku - od godz. 14:00 do godz. 18:00

30,00 zł

od wtorku do czwartku - po godz. 18:00

40,00 zł

w piątki i soboty - do godz. 18:00

50,00 zł

w piątki i soboty - po godz. 18:00

60,00 zł

w niedzielę do godz. 18:00

50,00 zł

w niedzielę po godz. 18:00

60,00 zł